ÜRÜN GRUPLARIMIZ

ÜRÜN GRUPLARIMIZ / ENDER HASTALIK İLAÇLARI

ENDER HASTALIK İLAÇLARI

Yetim ilaç olarak da bilinen ender hastalık ilaçları, nadir görülen hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için kullanılan ilaçlardır. Eğer herhangi bir hastalık 200.000’den az sayıda insanı etkiliyorsa, aynı şekilde bu hastalıklar da ender, yetim hastalık olarak nitelendirilir. Bunların tedavisi için gerekli olan ilaçlar da yetim statüsündedir.

 

Nadir hastalıklarda kullanılan ilaçlardır. İlaç firmaları, bu ilaçların hasta sayıları az olduğu için, bunlar üzerinde pek durmazlar ve bu nedenle de orphan (yetim) muamelesi gördükleri düşünülerek bu tarz bir adlandırmaları vardır. Ancak son dönemlerde ilaç firmaları bu tarz ilaçlara karlılıklarında dolayı daha fazla yatırım yapmaya başlamışlardır. Nadir hastalıklar genellikle akraba evliliklerinden kaynaklanan doğumsal metabolik ve genetik hastalıklar olduğu için, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Martı Ecza Deposu, tüm insanların sağlığını düşünerek hareket ettiği için ender hastalık ilaçlarının satışını da gerçekleştirir.

Ürün Adı : ENDER HASTALIK İLAÇLARI

  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf